Romea rozdá již poosmé ceny v soutěži Menšiny mezi námi

08.12.2011

V pondělí 12. prosince se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů literárně výtvarné soutěže Menšiny mezi námi, kterou letos již poosmé pořádá občanské sdružení Romea. Předávací ceremoniál s bohatým kulturním programem a zajímavými hosty nejen z řad menšin proběhne od 14:00 v Domě národnostních menšin v Praze.

Soutěže se v letošním roce zúčastnilo na třicet základních a středních škol, dětských domovů či nízkoprahových zařízení z celé České republiky. Ze 140 došlých prací budou vybrány vítězné příspěvky ve třech soutěžních kategoriích, výtvarné, literární a fotografické. Ceny přijdou dětem předat známé osobnosti kulturního života jako je zpěvák Jan Bendig či spisovatel Tomáš Zmeškal.

Soutěž Menšiny mezi námi se každoročně snaží podpořit děti a mladé lidi do 26 let žijící v České republice v tom, aby se prostřednictvím umění vyjádřili k tématice menšin, lidských práv a tolerance v české společnosti. V rámci projektu také každoročně probíhá cyklus workshopů na základních školách, kde se žáci 8. a 9. tříd mají možnost setkat a diskutovat s cizinci žijícími v České republice. V letošním roce se dílen vedených lektory z Polska, Kazachstánu, Sýrie, Namibie a Barmy zúčastnilo více než 400 žáků z devíti regionů republiky. Projekt Menšiny mezi námi je realizován díky finanční podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.