Homosexualita mýma očima

08.01.2011

Příspěvek, který získal 3. místo v literární části v kategorii od 10 – 15 let na téma: Holky s holkama, kluci s klukama.

Homosexualita mýma očima

I v 21. století se setkáváme s tím, že se na homosexuály kouká „skrz prsty”. Předsudky ve společnosti budou vždycky, hlavně proto, že většině lidí se zdá homosexualita proti přírodě.

Nedávno jsem četla knížku od Cyrila Valšíka na toto téma. Popisovala chlapeckou prostituci. Zaujalo mě, že kluci ve špatném rodinném zázemí nebo ve finanční krizi volili toto řešení, i přestože nebyli homosexuálové. Také jsem si uvědomila, že tyto lidi dělíme na dvě skupiny. Na gaye, kteří chodí do různých klubů, žijí promiskuitně a svou orientaci dávají výrazně najevo. A na gaye, kteří mají stálého partnera a pokoušejí se vést nenápadný, normální život. Orientace se projevuje ve všech věkových kategoriích. Člověk to může zjistit ve 12 nebo třeba až ve 30 letech.

Nesnášenlivost vůči homosexuálům je vidět všude kolem nás. Důkazem toho je, že v našem věku je to častá nadávka. Méně známým, ale stejně častým problémem je vztah mezi dívkami. Možná je paradoxem, že se s tímhle společnost lépe vyrovnává. Podle mého názoru by se zákon o registrovaném partnerství vůbec neměl projednávat, ale měl by být samozřejmostí. I když žijeme ve svobodné zemi, zdá se mi, že jsou občas homosexuálové vyřazeni na okraj společnosti, i přestože často bývají o dost citlivější. Další z mnoha problémů je adopce dětí u těchto párů. Někteří lidé jsou zásadně proti ní, protože se bojí, že by v budoucnu mohlo mít dítě větší sklony k homosexualitě, a proto bývají adopce většinou zamítnuty. Díky tomu, že nemají schopnost normální adopce, tak se dívky na úkor toho nechávají uměle oplodnit.

Je to téměř neuvěřitelné, ale někdo bere homosexualitu jako nemoc. Mezi nejvíce ortodoxní země patří například Rusko, které proti homosexuálům zásadně bojuje. Ani v České republice nejsou stejné podmínky jako v Americe. V Americe dokonce vznikají i čtvrti homosexuálů a přijde mi úžasné, že se tito lidé dokáží spojit v komunitu.

Jsem ráda, že jsem se s touto myšlenkou mohla podělit i s vámi, protože si myslím, že by se o tom mělo mluvit a rozhodně s tím něco dělat, protože situace homosexuálů ve světě rozhodně není příznivá.

Anna Kánová
ZŠ Jana Wericha, Praha