Muzeum romské kultury uvádí novou výstavu plakátů s tématikou holocaustu

16.01.2012 Muzeum romské kultury v Brně zve na novou výstavu s názvem "Živé vzpomínky. Děti v době holocaustu (Keeping Memory Alive-Children in the Holocaust)“. Wxpozice představuje plakáty s tematikou připomínky holocaustu očima současných studentů grafického designu z České republiky, Izraele a Francie.

Výstava je výstupem projektu organizovaného izraelským Památníkem mučedníků a hrdinů holocaustu Jad Vašem v Jeruzualémě, Evropským institutem odkazu šoa v ČR a francouzským památníkem Mémorial de la Shoah společně pod záštitou Task Force for Holocaust Education, Remembrance and Research (ITF) a OSN, které v roce 2010 vyhlásili právě soutěž v tvorbě plakátů. Muzeum romské kultury se akcí připojuje k připomínce Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který připadá na 27. 1.

Vernisáž výstavy se uskuteční 19. 1. od 16:00 v přednáškovém sále MRK (Bratislavská 67, Brno 602 00). Výstava pak potrvá až do 26. 2. 2012.