Zveme vás

ROMEA vydala unikátní publikacei představující učitedějiny a literaturu Romů

13.03.2012

Praha, 13. března března – Do sítě základních škol a některých víceletých gymnázií v ČR bude v následujících týdnech distribuována unikátní učební pomůcka s názvem Druhá směna s podtitulem Jak využívat dějiny a literaturu Romů ve výuce na 2. stupni ZŠ.

ROMEA vydala unikátní publikacei představující učitedějiny a literaturu Romů

Galerie v Olomouci zahájí sezonu výstavou fotografií z romských osad

31.01.2012

Výstavou fotografií z romských osad na východním Slovensku zahájí novou sezonu galerie Café Amadeus v Arcidiecézním muzeu v Olomouci. Do osad zavede návštěvníky prostřednictvím svých snímků hodonínský fotograf Petr Drábek. Soubor s názvem "Můj domov je, kde jsem já" vznikal s přestávkami od roku 2004. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek, sdělila kurátorka výstavy Štěpánka Bieleszová.

Galerie v Olomouci zahájí sezonu výstavou fotografií z romských osad

Na pražském festivalu Mladí Ladí Jazz vystoupí Ida Kelarová

18.01.2012

Třetí ročník festivalu Mladí Ladí Jazz, který se v pražských jazzových klubech uskuteční od 13. dubna do 3. května, představí tuzemské i zahraniční projekty včetně nového alba Idy Kelarové a britských Portico Quartet. Tradiční festivalová cena pro mladé jazzmany ponese nové jméno JazzFruit. Informoval o tom za pořadatele Jan Gregar.

Na pražském festivalu Mladí Ladí Jazz vystoupí Ida Kelarová

První kapela kmene Bitumenu zahajuje rok 2012 koncertem v Brně

17.01.2012

První vystoupení kapely Bitumen Beat v roce 2012 se odehraje 9.2. v brněnském Metro Music Baru. Kapela Bitumen Beat vznikla sice nedávno, avšak někteří její členové jsou na české scéně prověřenými a zkušenými harcovníky.

První kapela kmene Bitumenu zahajuje rok 2012 koncertem v Brně

Muzeum romské kultury uvádí novou výstavu plakátů s tématikou holocaustu

16.01.2012

Muzeum romské kultury v Brně zve na novou výstavu s názvem "Živé vzpomínky. Děti v době holocaustu (Keeping Memory Alive -Children in the Holocaust)“. Expozice představuje plakáty s tematikou připomínky holocaustu očima současných studentů grafického designu z České republiky, Izraele a Francie.

Muzeum romské kultury uvádí novou výstavu plakátů s tématikou holocaustu

Zúčastněte se se svým dokumentem festivalu Roma Life!

16.01.2012

Středoevropský festival dokumentárních filmů Roma Life vyzývá zájemce o účast ve festivalové soutěži. Své příspěvky mohou přihlásit dokumentaristé amatéři i profesionálové. Tématem letošního pátého ročníku je každodenní život Romů.

Zúčastněte se se svým dokumentem festivalu Roma Life!

Skupina Kale se vrací koncertem v Praze

11.01.2012

Skupina Kale se vrací na hudební scénu, návrat bere jako začátek nové hudební cesty. Po úspěšném koncertu v listopadu 2011 začíná letošní rok znovu koncertem v Balbínově poetické hospůdce na pražských Vinohradech.

Skupina Kale se vrací koncertem v Praze

Vernisáž výstavy Pavla Berkyho Móda a etnikum již tento pátek

09.01.2012

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy "Móda a etnikum", v rámci které nás mladý módní návrhář a student VŠUP v Praze Pavel Berky seznámí s ukázkami svojí tvorby - přípravné a některé finální návrhy / kresby / ilustrace a vlastní design textilií. Vernisáž se koná v pátek 13. ledna 2012 od 19.00 v Galerii Prádelna, Holečkova 389, Praha 5. Podstatná část výstavy je věnována kolekci AFRICA, z níž některé - již realizované modely - budou předvedeny i na vernisáži.

Vernisáž výstavy Pavla Berkyho Móda a etnikum již tento pátek

Mezinárodní Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 8. ročník soutěže o Cenu Waltera Sernera

04.01.2012

Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 8. ročník literární soutěže o nejlepší dosud nepublikovanou povídku. Studenti středních škol, kterým je soutěž určena, mohou své příspěvky posílat až do konce února 2012. Ceny pro vítěze jsou v letošním roce mimořádně atraktivní.